تازه‌های احساسات فرهنگی


آخرين اخبار و رويداد‌ها
استخدام آزمایشی اوتیسمی‌ها در مایکروسافت

 بعد از تجربه استخدام پاره وقت افراد مبتلا به اختلال اوتیسم در شرکت مایکرو سافت، این بار دست اندرکاران شرکت مایکروسافت طرح آزمایشی را   در دفتر مرکزی خود آغاز کرده اند برای استخدام افراد مبتلا به اوتیسم برای مشاغل تمام وقت .

به گزارش سایت احساسات فرهنگی براساس گزارش Cnet،در راستاي متنوع‌سازي نيروهاي استخدامي خود اعلام كرد قصد دارد افراد مبتلا به بيماري اوتيسم را به استخدام خود درآورد.

اين شركت در همكاري با آژانس كاريابي Specialisterne كه مسئولين يافتن و آموزش دادن افراد مبتلا به اوتيسم را به عهده دارد، قصد دارد از ماه مي 10 نفر مبتلا به اين بيماري را در دفتر ردموند واشنگتن خود استخدام كند.

مري الن اسميت قائم‌مقام پروژه‌هاي بين‌المللي مايكروسافت كه خود فرزندي مبتلا به اوتيسم دارد مي‌گويد زماني كه تنوع نيروهاي كاري افزايش پيدا مي‌كند، قدرت مايكروسافت افزايش پيدا خواهد‌كرد. افراد مبتلا به اوتيسم با توانايي‌هاي متفاوتي كه در حفظ اطلاعات، پرداختن به جزئيات، حل مسائل رياضي يا رمزگشايي اطلاعات دارند، جرياني از انرژي را وارد مايكروسافت خواهند‌كرد . آنها دريايي از نبوغ هستند كه بايد به اين شركت راه يابند.

شركت مايكروسافت در زمينه كمك به مبتلايان به اوتيسم پيشگام بوده‌است و در سال 2001 اين شركت برنامه‌هاي درماني خود را براي تحت پوشش قرار دادن كودكان اوتيسمي گسترش داد، حركتي كه شركت‌هاي اپل، اينتل و سيسكو نيز از آن پيروي كردند. اين شركت همچنين به كارمندان خود درباره بيماري اوتيسم و عوارض و اختلالات آن آموزش مي‌دهد.

اسميت مي‌گويد مايكروسافت اشتياق زيادي براي استخدام افراد با ناتواني‌هاي مختلف دارد و اعتقاد دارد با كمك آنها مي‌تواند محصولات و خدمات عالي را خلق كرده، پشتيباني و توليد كند. به گفته وي مشتريان مايكروسافت متنوعند، پس ما هم بايد همينطور باشيم.

منبع: همشهری آنلاین

تاريخ: ۱۳۹۴/۰۱/۲۱
كليد‌واژه‌ها: اوتیسم | مایکروسافت
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail


نظر شما:
نام و نام‌خانوادگی:* رايانامه:* تارنما: