تازه‌های احساسات فرهنگی


آخرين اخبار و رويداد‌ها
کیارستمی در بیمارستان، آثارش در موزه آقاخان کانادا

kiarostamiSensesCultural: همزمان با خبر ابتلاء استاد شجریان به سرطان، خبر دیگری از بزرگی دیگر در عرصه هنر در ایران رسانه به رسانه شدکه عباس کیارستمی هم به بیماری سرطان مبتلاست، اما چند روزی زمان لازم بود تا تیمی مجهز و حرفه‌ای تایید کنند که کیارستمی تنها یک عمل جراحی از روده‌اش داشته است و سرطانی در کار نیست.

  بر اساس گزارش‌ ایسنا خوشبختانه حال عباس کیارستمی رو به بهبود بوده و در حال خروج از وضعیت بحرانی است در ضمن طبق آخرین پاتولوژی تا کنون بیماری سرطان برای وی گزارش نشده است.

دكتر رضا پايدار، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران و مسئول رسیدگی به امور درمان عباس کیارستمی با بیان اين خبر با گفت: امروز (يكشنبه 15 فروردين) جلسه‌ای درباره روند درمان کیارستمی برگزار شد.

وی همچنین اظهار کرد: وزیر بهداشت در این زمینه دستور دادند که عده‌ای از اساتید مجرب، کار درمان این کارگردان ارزنده کشورمان را پیگیری کنند. بر این اساس امروز جلسه‌ای با حضور دکتر حریرچی، قائم مقام وزیر بهداشت، دکتر فاضل، جراح عروق و استاد دانشگاه شهید بهشتی، دکتر ظفرقندی، جراح دانشگاه تهران و… برگزار و مسائل درمان کیارستمی بررسی شد.

حریرچی یادآور شد: در این جلسه بنا شد؛ تیم درمانی کیارستمی هر دو روز یکبار تشکیل جلسه داده و روند درمانش را پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه آقای کیارستمی در حال خروج از وضعیت بحرانی و رو به بهبود است، افزود: شرایط کیارستمی نسبت به چند روز گذشته بسیار بهتر شده است و وضعیتش در حال خروج از بحران است.

پایدار خبر ابتلای این کارگردان کشورمان به سرطان دستگاه گوارش بدخیم را تکذیب کرد و گفت: چنین چیزی برای وی مطرح نیست و اصلا بیماری سرطان برای کیارستمی مطرح نشده است. طبق آخرین پاتولوژی نیز سرطان گزارش نشده است بلکه بیماری او پلیپ روده است و بر این اساس قسمتی از روده که دارای یک زایده بوده، برداشته شده است. بنابراین بدخیمی در کار نبوده است.

وی در عین حال برخی شایعات مبنی بر رخ دادن قصور پزشکی در عمل جراحی اول کیارستمی را نیز تکذیب کرد.

سیزدهم نفروردين وزیر بهداشت، به همراه دکتر حاجی میر اسماعیل، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران و دکتر پایدار معاون درمان دانشگاه ایران از بیمارستان بازدید و از کیارستمی نیز عیادت کرد.

همچنین تیم نظارتی از سوی دانشگاه علوم پزشکی ایران برای بررسی روند درمان عباس کیارستمی، کارگردان و فیلمنامه‌نویس کشورمان فعال هستند.

تاريخ: ۱۳۹۵/۰۱/۱۶
كليد‌واژه‌ها: عباس کیارستمی
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail


نظر شما:
نام و نام‌خانوادگی:* رايانامه:* تارنما: