تازه‌های احساسات فرهنگی


آخرين اخبار و رويداد‌ها
پیام اوباما برای دانش‌آموز مسلمان

ahmadحساسیت  شبکه‌ای اجتماعی نسبت به رفتار تبعیض امیز پلیس تکزاس سبب شد تا باراک اوباما و هیلاری کلینکتون هم وارد میدان شوند و همانند چندماه گذشته نسبت به این گونه رفتارهای پلیس واکنش نشان دهند. این بار ماجرا به نوجوان ۱۴ ساله مسلمانی به نام احمد محمد باز می گردد که از خلاقیت ذهنی و علمی خود برای خلق یک ابتکار بهره برد اما پلیس و یکی از معلمان مدرسه او را به جرم چنین ابتکاری دستبند زدند و دستگیر کردند.

به گزارش سایت احساسات فرهنگی پلیس تگزاس احمد محمد، دانش‌آموزی ۱۴ ساله را که ساعتی ساخته و برای نشان دادن به معلمش به مدرسه برده بود، به ظن اینکه ساعت ساخت او بمب بوده بازداشت کرد.

روز دوشنبه (۱۴ سپتامبر) این دانش‌آموز دبیرستانی در شهر اروینگ، ایالت تگزاس آمریکا، در خانه ساعتی دیجیتال ساخت و برای نشان دادن به معلم فنی خود به مدرسه برد.اما معلم دیگری که ساعت را دید فکر کرد آنچه احمد محمد ساخته بمب است و این را به مدیران مدرسه گفت و آنها هم به پلیس خبر دادند. پلیس احمد محمد را دستبند زد و از مدرسه بردند.

پدر احمد محمد این نگرانی را دارد که این اتفاق به خاطر مسلمان بودن خانواده‌شان رخ داده باشد.

خانواده احمد گفته‌اند او علاقه بسیاری به علوم فنی و مهندسی داشته است. هنگامی که پلیس او را بازداشت کرده او پیراهنی با نشان “ناسا” سازمان فضایی آمریکا به تن داشته است.

کاربران شبکه‌های اجتماعی واکنش گسترده‌ای به این اتفاق نشان داده‌ و با انتقاد از رفتار پلیس تگزاس همبستگی خود با احمد محمد را اعلام کرده‌اند.

احمد محمد به یک روزنامه محلی گفته که می‌خواسته توانایی‌های فنی خود را به معلمانش نشان بدهد. به گفته او معلم فنی او را به خاطر ساعتی که ساخته تشویق کرده، اما توصیه کرده بود که ساعتش را به بقیه معلمان نشان ندهد.

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، در توییتر خود خطاب به او نوشته: “ساعت باحالی است احمد. می‌خواهی آن را به کاخ سفید بیاوری؟ ما باید بچه‌های بیشتری را تشویق کنیم تا مثل تو علوم را دوست داشته باشند. این چیزی است که آمریکا را با عظمت کرده است.”

هیلاری کلینتون، وزیر خارجه سابق آمریکا که برای نامزدی ریاست جمهوری از حزب دموکرات تلاش می‌کند، در این‌باره گفته است: “پیش فرض‌ها و ترس، امنیت ما را حفظ نمی‌کند، بلکه ما را عقب نگه می‌دارد. احمد، کنجکاو بمان و به ساختن ادامه بده.”

محمد الاحسان محمد، پدر این دانش‌آموز ۱۴ ساله، که اصالتا اهل سودان است گفته است برخورد بدی که با پسرش شده تنها به خاطر نام او به خاطر ۱۱ سپتامبر بوده است.

عالیه سالم، از شورای روابط آمریکایی-اسلامی، می‌گوید: “اگر اسم او احمد محمد نبود اصلا مساله‌ای پیش نمی‌آمد. او یک کودک پر شور و باهوش است که می‌خواسته کارش را با معلم‌هایش به اشتراک بگذارد.”

منبع: بی بی سی

تاريخ: ۱۳۹۴/۰۶/۲۵
كليد‌واژه‌ها: احمد محمد | باراک اوباما ۲۰۱۵ | هیلاری کلینکتون
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail


نظر شما:
نام و نام‌خانوادگی:* رايانامه:* تارنما: