تازه‌های احساسات فرهنگی


آخرين اخبار و رويداد‌ها
حرکت خیرخواهانه مدیر اپل

team cook

تیم کوک، مدیرعامل شرکت اَپل که در حال حاضر موفق‌ترین شرکت سودآور جهان محسوب می‌شود، اعلام کرده ثروت خود را برای مصرف در امور خیریه به انجمن‌های انساندوستانه خواهد بخشید.

ثروت آقای کوک معادل ۸۰۰ میلیون دلار برآورد می‌شود.

به گزارش سایت احساسات فرهنگی روز شنبه (۲۸ مارس)  سایت سی ان بی اس گزارش داد که تیم کوک در گفتگو با نشریه فیوچر مگزین، گفته بنا دارد ثروت خود را صرف امور انساندوستانه کند اما ابتدا می‌خواهد خیالش از تامین هزینه‌های دانشگاه برادرزاده ۱۰ ساله‌اش راحت شود.

این تصمیم مدیر عامل اپل (تولیدکننده آیفون و کامپیوترهای اپل) در ادامه پیوستن مدیران متمول جهان به کمپینی است که حدود پنج سال پیش توسط بیل گیتس، مدیرعامل سابق مایکروسافت و وارن بافت، میلیاردر آمریکایی به راه افتاد و طی آن از ثروتمندان خواسته شد دست کم نیمی از دارایی خود را صرف فعالیت‌های خیریه کنند. که نمونه آن حرکت مایکروسافت و بیل گیتس در برپایی جایزه یک میلیون دلاری برای بهترین معلم جهان است که چندی قبل مراسم آن در شهر دوبی برگزار و یک بانوی آمریکایی این جایزه را به خود اختصاص داد.

از آن هنگام بسیاری از چهره‌های برجسته جهان به این درخواست پاسخ مثبت داده‌اند از جمله مارک زوکربرگ، بنیانگذار شبکه اجتماعی فیسبوک و بیش از ۱۰۰ ثروتمند سرشناس دیگر.

حقوق سالانه آقای کوک، از اوایل سال ۲۰۱۴ و پس از یک افزایش ۴۳ درصدی به ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار رسیده است.

تاريخ: ۱۳۹۴/۰۱/۰۹
كليد‌واژه‌ها: اپل | تیم کوک | فعالیت خیرخواهانه شرکت های آمریکایی
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

نظر شما:
نام و نام‌خانوادگی:* رايانامه:* تارنما: