تازه‌های احساسات فرهنگی


آخرين اخبار و رويداد‌ها
آنجلینا جولی در دانشگاه لندن درس،زنان،صلح و امنیت می‌دهد

SensesCultural: دانشگاه اقتصاد لندن که از آن به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر بریتانیا یاد می‌شود، در اقدامی ابتکاری  آنجلینا جولی، بازیگر سرشناس سینمای هالیوود  را به عنوان استاد مهمان این دانشگاه انتخاب کرد.

به گزارش SensesCultural  به نقل از سایت مرکز زنان صلح و امنیت این هنرپیشه هالیوود به مرکز زنان و صلح این دانشگاه می‌پیوندد و در برنامه تحصیلی جدید دانشگاه “زنان، صلح و امینت” تدریس خواهد کرد. این درس قرار است در مقطع کارشناسی ارشد و با حضور برخی دیگر از اساتید مدعو در کنار آنجلینا جولی برگزار شود که  اختصاصا به موضوع زنان، صلح و امنیت جهانی مرتبط است. در این رشته درس‌ها قرار است دروسی با موضوع جنسیت و نظامی‌گری،جنسیت و حقوق بشر و نیز زنان و صلح به شکلی دقیق و منظم و با برنامه تدریس شود.

در این رشته درس‌ها خانم جولی به همراه سه استاد برجسته دیگر از تجارب و دانش‌ خود در سه موضوع بالا خواهند گفت.

ویلیام هیگ وزیر خارجه پیشین بریتانیا و نیز رهبر حزب محافظه‌کاران در دوره گذشته از جمله افرادی است که در این رشته درس‌ها در دانشگاه اقتصاد لندن در کنار خانم جولی تدریس خواهد کرد.

آنجلینا جولی در گفت وگویی با سایت این مرکز گفت که از ایجاد چنین رشته‌ای هیجان زده شده است و دیگر دانشگاه‌ها را هم تشویق کرد که گام در این مسیر قرار دهند.

مدارک دانشجویان متقاضی برای تحصیل در این رشته از پاییز ۲۰۱۶ پذیرفته می‌شود.کلاس‌های درس قرار است از پاییز ۲۰۱۷ آغاز شود و دوره آن فعلا یکساله خواهد بود.

آنجلینا جولی در چند سال  اخیر حرکت‌های بشردوستانه فراوانی صورت و بخشی مهم از اوقات خود را به کمک به کودکان و پناه‌جویان در کشورها اختصاص داده است.

تیرماه سال گذشته در تداوم  حرکت های خیرخواهانه‌اش از کمپ سوری‌ها و عراقی‌های مهاجر در ترکیه دیدار و با اردوغان ملاقات کرد و در سخنانی گفت که جهان باید با آغوش باز مهاجران سوری و عراقی را بپذیرد.

این بازیگر و کارگردان هالیوودی، بحران جهانی پناهندگان را «انفجار درد بشری» خواند که جامعه بین‌المللی از مواجهه با آن خودداری می‌کند. جولی که به‌عنوان نماینده ویژه سازمان‌ملل برای مهاجران خدمت می‌کند، در روز جهانی مهاجران، در یک کنفرانس جدید در جنوب‌شرقی ترکیه شرکت کرده بود که محل زندگی سوری‌ها و عراقی‌هایی است که به دلیل جنگ آواره شده‌اند.

سازمان مهاجران سازمان‌ملل هفته پیش اعلام کرده بود که هرگز در تاریخ این تعداد آواره وجود نداشته و امروز ٥٩,٥ میلیون نفر در سراسر جهان از خانه‌هایشان آواره شده‌اند. جولی هم گفت این انفجاری از رنج بشری و در سطحی است که هرگز پیش از این دیده نشده بود. مهاجران سوری و عراقی که به‌دنبال یافتن پناهگاهی امن به کشور همسایه مهاجرت کرده‌اند، در اردوگاه‌هایی زندگی می‌کنند که به گنجایش بیش از حد خود رسیده‌اند. جولی در این سفر به اتفاق آنتونیو گوترس کمیساریای عالی سازمان‌ملل در امور پناهندگان با رجب طیب‌اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه، در شهر میدیات که در فاصله ۵۰ کیلومتری مرز سوریه است، دیدار کرد.

او همچنین در افطاری مردم در این اردوگاه حاضر شد و با آوارگان دیدار کرد. این سومین دیدار جولی از ترکیه و مهاجران آن از سال ۲۰۱۱ و شروع جنگ سوریه است. این جنگ تاکنون بیش از سه ‌میلیون مهاجر به‌جا گذاشته که تقریبا یک‌پنجم جمعیت سوریه قبل از جنگ را تشکیل می‌دهد. ترکیه ١.٨ ‌میلیون مهاجر سوری را پذیرفته که ‌هزاران نفر از آنها ایزدی‌ها هستند. جولی در سخنانش گفت این مردم ناگزیر به ترک محل زندگی‌شان شده‌اند و ما باید در برابر آنها شکیبا باشیم و با آغوش باز آنها را بپذیریم چون آنها قادر نیستند به خانه‌هایشان بازگردند. روزنامه حریت نیز درباره این دیدار نوشت: جولی شب ۱۹ ژوئن، با هواپیمای شخصی وارد ترکیه شد تا از کمپ مهاجران سوری و عراقی بازدید کند. او به‌عنوان سفیر حسن‌نیت سازمان‌ملل دیروز ۲۰ ژوئن در کنفرانسی شرکت کرد که رجب طیب اردوغان نیز در آن حضور داشت.

تاريخ: ۱۳۹۵/۰۳/۰۵
كليد‌واژه‌ها: آنجلینا جولی
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail


نظر شما:
نام و نام‌خانوادگی:* رايانامه:* تارنما: