تازه‌های احساسات فرهنگی


آخرين اخبار و رويداد‌ها
 فروش تابلوهای عکس حمیده ذوالفقاری  در نمایشگاه عکس زنان خاورمیانه در دانشگاه سانفرانسیسکو

5 تابلویی که از حمیده ذوالفقاری عکاس شهیر ایرانی در نمایشگاه عکس زنان خاورمیانه؛ قدرت پایدار به تماشا نهاده شده است، با قیمت‌های متفاوت برای فروش گذاشته شده و ۵۰ درصد از درآمدهای حاصل از فروش نیز به بنیاد احساسات فرهنگی برای گسترش هدف‌های انساندوستانه این نهاد اهداء‌ خواهد شد.

حمیده ذوالفقاری ضمن اعلام این مطلب به Senses Cultural گفت هدف اصلی من این است که بتوانم راهی را باز کنم تا عکاسان زن دیگری که در ایران در زمینه مسائل زنان و کودکان و نیز موضوعات مرتبط با صلح و دوستی بین کشورها کار عکاسی می‌کنند، عکس‌هایشان در نمایشگاه‌های مختلف عرضه شود.

حمیده ذوالفقاری که سال گذشته برنده جایزه ورد پرس در عکاسی در کشور فرانسه شد با اشاره به همکاری یک ونیم ساله اخیر با بنیاد Senses Cultural گفت: از زمانی که با خانم منفرد به عنوان بنیانگزار و حامی این نهاد فرهنگی علمی اشنا شدم و هدف‌های ایشان در حوزه فرهنگ و هنر و نیز سلامتی را بررسی کردم به این جمع‌بندی رسیدم که می‌توانیم در ایران و نیز منطقه کالیفرنیا برخی هدف‌های مشترکی را که در ذهن داریم تعقیب کنیم.

نگاهی به کتاب مجموعه عکس‌های حمیده ذوالفقاری؛ زن زندگی اقوام ایرانی

او با اشاره به برگزاری نخستین نمایشگاه زنان عکاس در دانشگاه دیویس و با تاکید بر تداوم این نمایشگاه در ادامه افزود: تور نمایشگاهی که خانم منفرد در زمینه عکاسان زن ایران و خاورمیانه برگزاری می‌کند، می‌تواند در درازمدت به جریانی موثر و مثبت در پوشش هنری و تصویری برخی رخدادهای مرتبط با زنان عکاس و حتی مسايل زنان خاورمیانه و به خصوص ایران  بینجامد.
IMG_3866
بر اساس این گزارش از حمیده ذوالفقاری ۵ تابلوی عکس در نمایشگاه عکس زنان خاورمیانه در ابعاد ۲۰ در ۴۰  اینچ به تماشا نهاده شده است که برای هر کدام از آنها رقم ۲هزار دلار قیمت پایه در نظر گرفته شده است که ۵۰ درصد از این مبلغ بعد از کسر هزینه‌ها به بنیاد Senses Cultural اهداء می‌شود.
این تابلوها روی ورق‌های آلومینیم با پیشرفته‌ترین فن‌آوری‌های عرصه چاپ عکس چاپ شده‌اند که زیبایی کار را از این منظر دو چندان کرده است.
برابر اعلام مدیر نمایشگاه  این تابلوها نخستین چاپ از ۱۰ چاپ تعیین شده در این قطع و اندازه است و از تابلوهای فروش‌رفته چاپ دیگری در این قطع منتشر  نخواهد شد و از این جهت آنهایی که این قطع از کار را خریداری کنند تنها افرادی هستند که از این قطع، عکسی در اختیار دارند.
تاريخ: ۱۳۹۴/۰۷/۰۲
كليد‌واژه‌ها: حمیده ذوالفقاری | نمایشگاه عکس زنان خاورمیانه سانفرانسیسکو
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail


نظر شما:
نام و نام‌خانوادگی:* رايانامه:* تارنما: