تازه‌های احساسات فرهنگی


آخرين اخبار و رويداد‌ها
انعکاس نمایشگاه هنر برای اوتیسم در رسانه‌های ایران

Art For AutismSensesCultural: نمایشگاه آثار تجسمی نزدیک به ۶۰ هنرمند ایرانی با موضوع«هنر برای اوتیسم» در رسانه‌های ایران انعکاس خوبی داشت.

بر اساس این گزارش افتتاحیه این نمایشگاه از عصر پنج شنبه و با حضور علاقه‌مندان و برخی از مسئولان و نیز هنرمندان برگزار شد نشست خبری این نمایشگاه نیز قبل از مراسم برگزار شد که به زودی گزارش کامل آن را در همین سایت خواهید خواند.

تا کنون خبرگزاری ایسنا، خبرگزاری مهر، همشهری‌آنلاین، خبرگزاری ایرنا، خبرگزاری میزان، سایت روزنامه دنیای اقتصاد و چند خبرگزاری و سایت دیگر به انعکاس این خبر پرداختند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش‌های نیاوران نمایشگاه «هنر برای اوتیسم» با هدف تأمین بخشی از هزینه‌های ساخت مدارس تخصصی برای کودکان مبتلا به اوتیسم با ارائه حدودا” ٦٠ اثرنقاشی از آثار هنرمندان مطرح کشور برگزار می‌شود.

عطیه رضوی مدیر اجرایی این نمایشگاه با بیان اینکه در ایران بیماری اوتیسم را، به غلط در رده‌های عقب‌ماندگی‌ ذهنی در نظر می‌گیرند و این کودکان در مدارسی تحصیل می‌کنند که برای کودکان مبتلا به عقب‌ماندگی ذهنی است بیان داشت:بیشتر کودکان مبتلا به اوتیسم از هوشی سرشار و استعدادهای ویژه‌ای برخوردارند و تنها با آموزش درست در مدارس تخصصی است که امکان شکوفایی این استعدادها وجوددارد.

وی افزود:همین ناآگاهی در مورد اوتیسم، مهم‌ترین انگیزه و هدف در برگزاری نمایشگاه «هنر برای اوتیسم» است. برگزاری این نمایشگاه و رویدادهای مشابه هنری این امکان را فراهم می‌کنند تا در مورد این بیماری اطلاع‌رسانی بهتری انجام شده و افراد بیش‌تری با اوتیسم، ویژگی‌ها و نحوه‌ی برخورد با بیماران مبتلا به اوتیسم آشنا می‌شوند.

هدف نمایشگاه هنر برای اوتیسم؛ توسعه تحقیق و پژوهش

وی با گفتن اینکه هنرمندان و اشخاص فراوانی ما را در برگزاری این نمایشگاه همراهی کردند که همگی در رشته و حوزه‌ی فعالیت‌شان از برترین‌ها محسوب می‌شوند افزود: هنرمندانی چون منوچهر معتبر، کامبیز درم‌بخش، ثمیلا امیرابراهیمی، مصطفی دشتی، حسین ماهر، شیده تامی، محمد حمزه، فرید جهانگیر، شیرین اتحادیه، مریم سالور، شهره مهران، بیتا فیاضی، ساغر پزشکیان، پیام مفیدی، علی‌رضا آدم‌بکان، افشین چیذری، آیدین خانکشی‌پور، تانیا پاکزاد ، هنرمندانی هستند که ما را در این نمایشگاه همراهی می‌کنند.

رضوی درخصوص سبک های ارائه شده در نمایشگاه اظهار داشت:با توجه به حضور هنرمدان متعدد، در این نمایشگاه شاهد آثاری متنوع با سبک‌های گوناگون هستیم. برگزار کنندگان نمایشگاه هیچ محدودیتی را از جنبه‌ی تکنیک، سبک یا ابعاد برای هنرمندان تعیین نکرده‌اند. با این‌حال می‌توان از سبک فیگوراتیو به عنوان سبک قالب در این نمایشگاه نام برد، ولی آثار انتزاعی هم در این نمایشگاه به نمایش درآمده است.

این نمایشگاه دهم تیرماه ساعت ١٩ گشایش خواهد یافت و تا ١٥ تیر ماه در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران ، ازساعت ١٠ صبح الی ٢١ و روزهای تعطیل ازساعت ١٤ تا ٢١ برای بازدید عموم دایر می باشد.

تاريخ: ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
كليد‌واژه‌ها: نمایشگاه هنر برای اوتیسم
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail


نظر شما:
نام و نام‌خانوادگی:* رايانامه:* تارنما: