تازه‌های احساسات فرهنگی


آخرين اخبار و رويداد‌ها
کیتاروی مقیم سانفرانسیسکو در نمایشگاه انساندوستی ایران

kitaroo

کیتارو موزیسین ژاپنی مقیم سانفرانسیسکوی آمریکا در سفری به تهران کنسرتی چهار روزه برگزار کرد که با استقبال خیره‌کننده مخاطبان روبرو شد. حضور آقای کیتارو همزمان شد با برگزاری هفته فرهنگی ژاپن در فرهنگسرای نیاوران و البته برگزاری نمایشگاهی از آثار 100 هنرمند تجسمی در همین فرهنگسرا. ویژگی مهم این نمایشگاه در این است که درآمدحاصل از تمامی آثاری که به فروش می‌رسد صرف حمایت از برنامه غذای سازمان ملل برای تغذیه گرسنگان در سراسر جهان خواهد شد.

کیتارو که علاوه بر نوازندگی دستی هم در نقاشی وعکاسی دارد در این نمایشگاه حضور یافت و  ابراز علاقه‌ کرد که در نمایشگاهی دیگر برخی از آثارش را به تماشای عموم بگذارد.

برابر گزارشی که در سایت فرهنگسرای نیاوران آمده است کیتارو، آهنگساز و موسیقی‌دان صاحب نام ژاپنی که برای اجرای کنسرت به ایران سفر کرده بود،شامگاه یکشنبه 27 مهرماه با حضور در فرهنگسرای نیاوران از نمایشگاه تجسمی هنر انساندوستی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران هنرمند ژاپنی که از سوی سید عباس سجادی رئیس فرهنگسرای نیاوران مورد استقبال قرار گرفت پس از حضور در این مجموعه، در نگارخانه اصلی فرهنگسرا از آثار هنرمندان برجسته ایرانی در نمایشگاه هنر انساندوستی بازدید کرد.همچنین شکوفه ملک کیانی مشاور هنری برنامه جهانی غذا در این بازدید ، توضیحاتی پیرامون آثار نمایشگاه ارائه نمود.

ماساهارو تاکاهاشی ، ملقب به کیتارو پس از تماشای آثار تجسمی هنرمندان ایرانی در خصوص این نمایشگاه گفت:این اقدام بسیار خوب و ارزشمندی است. فکر نمی کردم شاهد چنین آثار زیبا و این نمایشگاه باشکوه باشم.

هنرمند ژاپنی افزود: برگزاری نمایشگاه برای موضوع برنامه جهانی غذا و مقابله با گرسنگی در جهان بسیار کار ارزشمندی است و آثار هنرمندان ایرانی هم فراتر از تصورات من بود. با این وجود فکر می کنم برای چنین اقدام خوبی می توان از هنرمندان سایر کشورها هم دعوت کرد. خیلی از هنرمندان از سراسر جهان دوست دارند در چنین رویدادی سهیم باشند.

کیتارو همچنین گفت: به مسئولان نمایشگاه و همینطور برنامه جهانی غذا پیشنهاد دادم در ادوار آینده این نمایشگاه را با آثاری از هنرمندان ایرانی و همینطور خارجی برگزار کنند. خود من هم آثاری هنری در بخش تجسمی دارم و می خواهم در چنین رویداد مهمی سهیم باشم. در صورت امکان خوشحال می شوم آثار من هم در نمایشگاهی با این موضوع و برای برنامه جهانی غذا برگزار شود.

در پایان این دیدار هدایایی از طرف مدیریت فرهنگسرا و تابلویی از سوی علیرضا سعادتمند، یکی از هنرمندان شرکت کننده در نمایشگاه به کیتارو اهدا شد.

نمایشگاه هنر انساندوستی با همکاری بنیاد آفرینش های هنری نیاوران و دفتر برنامه جهانی غذا در تهران با نمایش آثار 100 هنرمند برجسته و صاحب نام هنرهای تجسمی برگزار گردیده که تا نهم آبان ماه ادامه خواهد داشت و عواید حاصل از فروش این آثار به برنامه جهانی غذا و رفع گرسنگی در جهان اختصاص خواهد یافت.

تاريخ: ۱۳۹۳/۰۷/۲۹
كليد‌واژه‌ها: هنرمندان کالیفرنیا،ایران
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

نظر شما:
نام و نام‌خانوادگی:* رايانامه:* تارنما: