تازه‌های احساسات فرهنگی


آخرين اخبار و رويداد‌ها
هیلاری نامزد نهایی دموکرات‌ها و برنده جایزه گرمی

SensesCultural: حتی قبل از برگزاری پیش‌انتخابات روز سه‌شنبه در کالیفرنیا و چند ایالت دیگر، تعداد آرای هیلاری کلینتون به اندازه‌ای رسیده است که تقریبا نامزدی او برای حزب دموکرات را حتمی می‌کند. اگر چه برنی سندرز در گفت وگویی اعلام کرده است که تا مجمع نهایی حزب درمردادماه در کوران رقابت‌ها خواهد ماند و عقب نخواهد نشست. ولی او نیز تصمیم گیری نهایی را به بعد از امروز موکول کرده است.

با این توصیفات به نظر می‌رسد که آمریکا وارد فصل تازه‌ای خواهد شد و که همانا نامزدی نخستین بار یک زن در انتخابات نهایی آمریکاست.

خانم کلینکتون البته در زمینه‌اولین‌ها توفیق‌های دیگری نیز داشته است که از جمله آنها نمایندگی سنا و برخی سمت‌های دیگر. او نه به صفت آنکه همسر ريیس جمهور بوده است بلکه به صفت تلاش‌های خودش گام های بلندی برداشته است.

 درگزارشی که سایت بی‌بی سی درباره کلینکتون انتشار داده به نکات جالبی درباره او اشاره شده که از جمله آنها برنده شدن در مسابقات گرمی است که به آن اسکار موسیقایی می‌گویند. این مطلب کوتاه اما نکته دار را بخوانید.

هیلاری کلینتون، به احتمال قوی نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود. خانم کلینتون مسئولیت‌های مختلفی در سیاست آمریکا بر عهده داشته: از سناتور گرفته تا وزیر امور خارجه. اما خبر داشتید که او یک جایزه گِرَمی هم برده؟ در ادامه به پنج نکته درباره او اشاره می‌کنیم که کمتر کسی از آن‌ها خبر داشته.

  • نام مستعار او “همیشه‌سبز” بود

وقتی ساکن کاخ سفید بود، سرویس مخفی او را با نام “همیشه‌سبز” صدا می‌کرد. نام مستعار بیل کلینتون، شوهرش و رئیس‌جمهوری وقت، هم “عقاب” بود.

  • او یک جایزه گرمی برده

هیلاری کلینتون در سال ۱۹۹۷ به خاطر بهترین دکلمه برنده جایزه گرمی شد. این جایزه به خاطر نسخه صوتی کتابش به او اهدا شد که به رشد و آموزش کودکان می‌پردازد. خانم کلینتون چند کتاب نوشته، از جمله خاطراتش که تحت عنوان “تاریخ زنده” منتشر شده.

  • اولین بانوی اولی که در انتخابات شرکت کرد

هیلاری کلینتون در سال ۲۰۰۰ نامزد نمایندگی سنا در ایالت نیویورک شد و توانست به مجلس سنا راه پیدا کند و به این ترتیب اولین بانوی اولی شد که با رای مردم توانست چنین سمتی را عهده دار شود. او در سال ۲۰۰۶ توانست بار دیگر با اختلاف زیاد در انتخابات پیروز شود.

  • رادام، کلینتون یا رادام کلینتون؟

وقتی هیلاری رادام در اکتبر ۱۹۷۵ با بیل کلینتون، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده، ازدواج کرد، نام خانوادگی خود را با نام خانوادگی او عوض نکرد.

اما تنها چند هفته بعد، هنگامی که بیل کلینتون به عنوان دادستان کل ایالت آرکانزاس انتخاب شد، همسرش به هیلاری رادام کلینتون تغییر نام داده بود.

ولی تیم انتخاباتی او در اواخر سال گذشته میلادی به روزنامه واشینگتن پست گفت که او ترجیح می‌دهد با نام هیلاری کلینتون شناخته شود.

  • او از سال ۱۹۹۶ به بعد دیگر رانندگی نکرده

هیلاری کلینتون در دیداری که در سال ۲۰۱۴ با اعضای اتحادیه ملی فروشندگان ماشین در نیو اورلئان داشت گفت که از ۱۹۹۶ به بعد دیگر رانندگی نکرده و یکی از مسائل “تاسف‌آور” برایش در زندگی دولتی این است که دیگر نمی‌تواند رانندگی کند.

او گفت “آخرین باری که خودم رانندگی کردم سال ۱۹۹۶ بود و خاطره‌اش خیلی خوب در ذهنم مانده. البته این خاطره خیلی خوب در ذهن سرویس مخفی هم حک شده و به همین دلیل است که از آن زمان دیگر رانندگی نکرده‌ام.”

تاريخ: ۱۳۹۵/۰۳/۱۸
كليد‌واژه‌ها: هیلاری کلینکتون
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail


نظر شما:
نام و نام‌خانوادگی:* رايانامه:* تارنما: