تازه‌های احساسات فرهنگی


آخرين اخبار و رويداد‌ها
ماجرای مركل و دختر پناهجوي فلسطيني

imageآنگلا مرکل، صدراعظم آلمان برای رفتارش با دختری پناهجو که با احتمال اخراج از کشور مواجه است، مورد انتقادهای شدیدی قرار گرفته است.
به گزارش سایت احساسات فرهنگی خانم مرکل در یک گردهمایی که برای جوانان برپا شده بود به ریم، دختر یازده ساله فلسطینی گفت “بعضی‌ها باید برگردند” و سپس دستش را روی شانه دختر قرار داد که به گریه افتاده بود.
مرکل به این دختر گفت: باید بدانید که هزاران هزار پناهجوی فلسطینی در اردوگاه‌های پناهجویان در لبنان به سر می برند و اگر ما به آنها بگوییم که شما می توانید به اینجا (آلمان) بیایید، دیگر نمی توانیم چیزی را مدیریت کنیم.
دختر نوجوان فلسطینی به صدراعظم آلمان گفت که همراه با خانواده‌اش سالهاست که در انتظار اقامت دائم در آلمان زندگی کرده‌اند اما حال با دریافت یک ویزای موقت در آلمان، مجبور می‌شوند در آینده نزدیک به اردوگاه پناهندگان در لبنان برگردند.
او به زبان آلمانی روان خطاب به خانم مرکل گفت: “می‌خواهم مانند دیگران به دانشگاه بروم، اما این آزاردهنده است که شما شاهد آن باشید که دیگران چگونه از زندگی لذت می برند اما خودتان نتوانید. من نمی‌دانم آینده‌ام چه می‌شود.”
خانم مرکل در جواب گفت: “سیاست می‌تواند سرسخت باشد.”
او افزود: “تو آدم بسیار خوبی هستی اما می‌دانی که هزاران هزار فلسطینی در اردوگاه‌های پناهندگی در لبنان هستند. اگر همه آنها بخواهند بیایند، آلمان نمی‌تواند آن را مدیریت کند.”
دولت آلمان برآورد کرده است که تا پایان سال ۲۰۱۵ حدود ۴۰۰ هزار تقاضای پناهندگی دریافت خواهد کرد که این میزان بیش از دو برابر تعدادی است که در سال ۲۰۱۴ دریافت کرد.

منبع: بی‌بی‌سی

تاريخ: ۱۳۹۴/۰۴/۲۶
كليد‌واژه‌ها: آنگلا مرکل | کودک فلسطینی
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail


نظر شما:
نام و نام‌خانوادگی:* رايانامه:* تارنما: