تازه‌های احساسات فرهنگی


آخرين اخبار و رويداد‌ها
قصه های سانفرانسیسکو به روایت یک ایرانی

koshan قصه های سانفرانسیسکو با طرح جلد خاطره انگیزی که از پل معروف سانفرانسیسکو دارد می تواند هر آدمی را به یاد این شهر پر از جنب و جوش و خروش بیندازد.
به گزارش سایت احساسات فرهنگی این کتاب را کامشاد کوشان نوشته که به سال ۱۳۴۱ در تهران زاده شده، از نوجوانی به خارج از کشور مهاجرت کرده و بیشتر این سالها را در آمریکا زندگی کرده است. از نوجوانی به کارهای هنری علاقمند بود، از موسیقی گرفته تا عکاسی، از فیلمسازی تا بازیگری و فیلمنامه نویسی را در میان تجربیات گوناگون او می‌توان مشاهده کرد.
با اینحال سینما حوزه تخصصی او محسوب می شود که نه فقط در آن فعال‌تر بوده و موفقیتهایی نیز کسب کرده است، همچنین سابقه تدریس آن را نیز در کارنامه دارد. از اواخر دهه شصت به ترجمه و سپس نوشتن داستان پرداخت. نخستین داستانهایش را در مجموعه ای به نام باغ مهتابی در آمریکا منتشر کرده است.قصه‌های سانفرانسیسکو مجموعه داستانی‌ست که به تازگی به همت نشر قطره و به قلم کامشاد کوشان وارد بازار کتاب شده است. ظاهرا این داستانها توسط شهرام اقبال‌زاده  (دبیر بخش داستان نشر قطره) از میان نوشته‌های کامشاد کوشان انتخاب شده است. این کتاب دربرگیرنده ۴ داستان کوتاه است به نام های: عکسی بر گوشه آینه، پایان معصومیت، سایه ها و باغ مهتابی. کوشان در مقدمه کوتاهی که برای این کتاب نوشته آن را تلاشی برای حفظ فرهنگ و زبان ایرانی نزد کسی دانسته که بیشترین سالها عمرش را دور از ایران گذرانده است.داستانهای کتاب زبانی ساده و روایتی مستقیم دارند که تاثیرات دورماندگی نویسنده از ایران را در کم و کیف آنها می توان احساس کرد. ریتم تند در روایت این داستانها آشکارا تاثیرگرفته از ضرب آهنگ تدوینی سینمایی‌ست. تاثیرپذیری از سینما را در زاویه دید و نوع روایت داستانها نیز می‌توان مشاهده کرد. از دیگر ویژگی های این مجموعه داستان لحن نوستالژیک آنهاست که می تواند جذابیتی برای مخاطبان هم نسل نویسنده به شمار بیاید.
تاريخ: ۱۳۹۴/۰۵/۱۷
كليد‌واژه‌ها: قصه های سانفرانسیسکو | کامشاد کوشان
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

نظر شما:
نام و نام‌خانوادگی:* رايانامه:* تارنما: