تازه‌های احساسات فرهنگی


آخرين اخبار و رويداد‌ها
فرماندار زن ترکمن در میان جانباختگان منا

nazgholchiیکی از سه فرماندار زن ایران که فرمانداری بندرترکمن در استان گلستان را بر عهده داشت، نامش در میان جان باختگان حادثه منا قرار دارد.

به گزارش Senses Cultural به نقل از سایت آوای ترکمن خبر درگذشت مرجان نازقلچی، را شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، در یادداشتی کوتاه در صفحه فیس بوکش، اعلام کرد، این در حالی است که هنوز سایت فرمانداری بندرترکمن پیام تبریک عیدقربان خانم نازقلچی را روی خروجی خود قرار داده و هیچ گونه خبری مبنی بر درگذشت او را انعکاس نداده است و حتی در بخشی از سایت عکسی از او موجود است که از مخاطبان سایت خواسته تا به صورت مستقیم با خانم نازقلیچی مشکلات و مسائلشان را مطرح کنند.

اما خانم مولاوردی ضمن اعلام این خبر تاثر خود از درگذشت خانم مرجان نازقلچی، فرماندار بندر ترکمن که در فاجعه منا جان باخت، بیان کرده است.

مولارودی نوشت:در شب عید سعید غدیر و ولایت مولایمان علی (ع) با قلبی مالامال از درد و آکنده از غم، به ماتم ۴۶۴ نفر از عزیزان هموطنمان، قربانیان فاجعه منا نشسته‌ایم.
یکی از این جانباختگان فرماندار پرتلاش و سختکوش و نمونه بندر ترکمن خانم مرجان نازقلیچی است که بعد از چند روز انتظار و شنیدن اخبار ضدونقیض بالاخره نامش در لیست نهایی جانباختگان جای گرفت.
دو روز پیش که با استاندار محترم گلستان تماس گرفتم تا آخرین اخبار را در این مورد داشته باشم هنوز جای امیدواری بود تا در جمع مفقودین اثری از ایشان یافت شود اما امروز همه امیدها از دست رفت.
انگار همین دیروز بود که قبل از سفر پیامکش را دریافت کردم. در حافظه گوشی‌ام دنبال پیام می‌گردم و به سیلی از پیام‌ها می‌رسم که در این مدت بین ما ردوبدل شده است.
آخرین بار در مراسم افطاری رییس جمهور با فعالین حوزه زنان دیدمش که طبق معمول با لباس زیبای ترکمنی حضور پیدا کرده بود. یک چشم اشک و یک چشم خون آخرین پیامش را می‌‌خوانم: «سلام اکنون که با لطف خداوند منان عازم سرزمین وحی هستم و توفیق خداحافظی و طلب حلالیت از کلیه عزیزان به صورت حضوری حاصل نشد، ضمن عرض ارادت طلب حلالیت می‌نمایم. مرجان ناز قلیچی» و پاسخ من به پیام دریافتی: «حجکم مقبول و سعیکم مشکور التماس دعا»

تاريخ: ۱۳۹۴/۰۷/۱۰
كليد‌واژه‌ها: زنان مدیر ایران | فرماندار زن ایران | مرجان نازقلیچی
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail


نظر شما:
نام و نام‌خانوادگی:* رايانامه:* تارنما:

امین
مگه تو اون روز فقط مردا نرفته بودن واسه رمی جمرات؟ مگه قرار نبود زنا فرداش یا شبش برن؟ ایشون چرا با 100000 مرد رفت پس؟