تازه‌های احساسات فرهنگی


آخرين اخبار و رويداد‌ها
سقوط چهارپله‌ای شاخص محیط زیست ایران

garmSensesCultural:شاخص محیط زیست در ایران با سقوطی چهار پله‌ای به رتبه بالای صد رسیده است که از وضعیت ناگوار محیط زیست در ایران خبر می‌دهد.

به گزارش مجمع جهانی اقتصاد که اخیرا در داووس سوئیس برگزار شد، شاخص حفاظت از محیط زیست در ایران، با چهار رتبه سقوط به رده ۱۰۵ در میان ۱۸۰ کشور جهان رسیده است.

گزارش دوسالانه ی محیط زیست، توسط دانشگاه ییل آمریکا منتشر می‌شود و در برگیرنده دو وجه سلامت انسانی و پایداری اکوسیستم یا بوم سازه‌هاست.

در بخش مربوط به سلامت انسان، خطر نسبی مواجهه با آلودگی‌های زیست محیطی بر بروز بیماری‌ها و کیفیت آب و هوا در ۱۸۰ کشور، اندازه‌گیری و رتبه‌بندی شده‌اند.

در قسمت مربوط به پایداری اکوسیستم‌ها؛ کنترل آلودگی منابع آبی، ایمنی خاک کشاورزی و غلات، محافظت از جنگل‌ها، حفاظت از آبزیان، تنوع جانوری، مصرف سوخت‌های فسیلی و تغییرات اقلیمی مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

سقوط رتبه ایران در بین ۱۸۰ کشور؛ در حالی اتفاق افتاده است که ایران در اکثر شاخص‌های حفاظت از محیط زیست در دو سال گذشته پیشرفت داشته و در مجموع ۱۵ درصد بهتر از وضعیت خود در سال ۲۰۱۴ بوده است، اما به دلیل آن که سایر کشورها شتاب بیشتری در بهبود محیط زیست داشته‌اند، رتبه جهانی ایران در مقایسه با سایر کشورها سقوط کرده است.

تاريخ: ۱۳۹۴/۱۱/۲۰
كليد‌واژه‌ها: تخریب محیط زیست | محیط زیست ایران
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail


نظر شما:
نام و نام‌خانوادگی:* رايانامه:* تارنما: