تازه‌های احساسات فرهنگی


آخرين اخبار و رويداد‌ها
سرمایه گذاران آمریکایی در رستوران خیابان فرشته تهران

tourist in iran

 روزنامه نیویورک  تایمز در گزارشی از سفر گروهی از سرمایه‌گذاران آمریکایی در قالب یک تور تفریحی توریستی به ایران خبر داد که پنج شنبه گذشته(27 فروردین) در رستوران پریوه در خیابان فرشته تهران گرد‌آمدند، غذای مفصلی صرف کردند و از اتفاقات تازه در ایران خبر دادند و گفتند که تحریم‌ها شاید بسیار زودتر از‌  زمانی که سیاستمداران حدس می‌زنند از میان برداشته شود.

به گزارش سایت احساسات فرهنگی از گزارش منتشر شده در سایت نیویورک تایمز  که در روزنامه روز دوشنبه از سفر یک گروه از سرمایه‌گذاران آمریکایی به ایران خبر دادند که با “ویزای توریستی و برای دیدار از ایران” به این سفر رفته‌اند.

به نوشته این رسانه پیش از این برخی از فعالان آمریکایی صنایع نفتی و کسانی که حوزه فعالیت‌شان در صنایع غذایی یا صنعت هوانوردی است، در اروپا یا کشورهای منطقه‌ با صاحبان سرمایه و صنایع ایرانی دیدار کرده‌اند، اما این اولین بار است که چنین نشستی در ایران برگزار می‌شود.

سفر گروه “توریست”‌های آمریکایی را سازمان “روسای جوان” که شبکه‌ای از متخصصان کسب و کار در آمریکا است برنامه‌ریزی کرده است.

دیک سایمون یکی از بنیان‌گذاران این سازمان به نیویورک تایمز گفته است که ما توریست هستیم اما بعضی از کسانی که اینجا هستند کسب و کارهای خیلی بزرگی را مدیریت می‌کنند.

به نوشته این روزنامه در میان کسانی که در گروه بازدیدکنندگان از ایران قرار دارند، مدیران صنایع بهداشت و بیمه و املاک هم حضور دارند.

کورش رزاقی که نیویورک تایمز او را یک مشاور تجاری برجسته توصیف کرده در این رستوران برای سرمایه‌گذاران ماجراجوی آمریکایی درباره فرصت‌های اقتصادی ایران صحبت کرده است.

نصرالله جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات ایران برای این گروه یک گزارش آماری ارائه کرده و گفته که ایران در زمینه ارتباطات کشور پیشرفته‌ای است.

او برای این گروه آمریکایی از وجود اینترنت نسل سه و در حال توسعه بودن اینترنت نسل چهار و افزایش ضریب نفوذ تلفن همراه در ایران گفته است.

کریستوفر شرودر یکی از سرمایه‌گذارانی که در این گروه حضور دارد می‌گوید با زن جوانی دیدار کرده که نسخه ایرانی آمازون و گروپان را مدیریت می‌کند. آقای شرودر می‌گوید آنها در آینده جای مهمی خواهند داشت.

گروه گردشگران آمریکایی پس از سفر به شهر شیراز و دیدار آثار باستانی این شهر به قم و تهران هم رفته‌اند.

ند لامونت یک سیاستمدار پیشین که اکنون یک شرکت ارائه خدمات دیجیتال در ایالت کانتیکت دارد گفته است “اینجا همه ما را دوست دارند.”

او گفته در دیدارش با یک فرد روحانی در قم پرسیده پس چرا شعار مرگ بر آمریکا همچنان وجود دارد و او گفته که این شعارها مربوط به دوران دیگری است و این که شما می‌بینید ایران تازه‌ای است.

معاون وزیر بازرگانی آمریکا هم که در دوبی به سر می‌برد به روزنامه گلف‌نیوز گفته است که ورود شرکت‌های آمریکایی پس از رفع تحریم‌ها به ایران کاملا محتمل است اما تا آن وقت کارهای زیادی باید انجام شود.

به گفته استفان سلیگ پیامدهای امنیتی پس از توافق از فرصت‌های بالقوه تجاری مهم‌ترند.

tourist in iran1او در پاسخ به این سوال که آیا احتمال می‌دهد شرکت‌های آمریکایی به ایران وارد شوند گفته که این کاملا ممکن است.

“ما سال‌هاست با هم رابطه تجاری نداریم و برای بهبود روابط دو کشور باید کارهای زیادی انجام شود که برای کسب و کار واشنگتن هم مفید باشد.”

تاريخ: ۱۳۹۴/۰۲/۰۱
كليد‌واژه‌ها: تاجران آمریکا در ایران | گردشگران آمریکا در ایران
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail


نظر شما:
نام و نام‌خانوادگی:* رايانامه:* تارنما:

zohreh zahedi
your newsletters are very informative and powerful