تازه‌های احساسات فرهنگی


آخرين اخبار و رويداد‌ها
سرمایه‌گزاری ۸ میلیاردی آمریکا در زمینه انرژی پاک

0,,18670207_303,00SensesCultural:بر اساس آنچه که باراک اوباما در گفت وگوی هفتگی خود در رادیوی ملی آمریکا بیان کرده است،( شنبه ششم فوریه)  آمریکا در چند سال آینده بودجه خود برای دسترسی به انرژی پاک را دو برابر خواهد کرد که این جهش بودجه‌ای سبب می‌شود تا هم حوزه تحقیقات و هم حوزه‌‌های سرمایه‌گذاری در این مسیر با رشد و جهشی فوق‌العاده روبرو شود.

آقای اوباما با تاکید بر این نکته که  تغییرات اقلیمی؛یکی از چالش‌های بزرگ زمان ماست و کشور آمریکا نیز با تمام انرژی و توان و امکاناتش در برابر این چالش ایستاده و خواهد ایستاد گفت: «امروز، به دست آوردن انرژی پاک از باد یا خورشید در بسیاری کشورها از انرژی معمولی ارزانتر است.»

او گفت “طی هفت سال گذشته ما سرمایه گذاری های تاریخی و بزرگی در انرژی پاک انجام داده ایم که به شرکت های بخش خصوصی کمک کرد ده ها هزار شغل جدید ایجاد کنند.”

آقای اوباما گفت در کوشش برای ادامه این رشد “به جای تاکید به گذشته، ما باید بر آینده سرمایه گذاری کنیم. به همین دلیل لایحه بودجه که روز سه شنبه به کنگره خواهیم فرستاد اعتیارات برای پژوهش و توسعه انرژی پاک تا سال ۲۰۲۰ را دو برابر خواهد ساخت.»

رئیس جمهوری آمریکا گفت “در حالی که جمهوریخواهان در کنگره هنوز سرگرم بررسی موضع خود در تغییرات اقلیمی هستند، بسیاری از آنها تشخیص می دهند انرژی پاک منبعی باورنکردنی ایجاد مشاغلی با حقوق بالا برای رای دهندگان است.”

آقای اوباما یادآور شد در سراسر آمریکا گروه ها اختلافاتشان را برای توسعه انرژی پاک کنار می گذارند و واشنگتن نیز باید چنین کند.

بر اساس گزارش روز شنبه کاخ سفید، دولت آمریکا خواستار 7.7 میلیارد دلار در بودجه اختیاری سال مالی 2017 به منظور افزایش منابع تامین مالی تحقیقات در زمینه انرژی پاک در 12 سازمان فدرال است.
رهبران جمهوری خواه تاکنون گفته‌اند که برنامه‌ای برای کمک به تصویب طرح بودجه اوباما ندارند.
اوباما از درخواست نهایی خود درباره بودجه برای نشان‌دادن تلاش‌هایش جهت جلوگیری از نشت گازهای گلخانه‌ای استفاده می‌کند؛ اقدامی که با انتقاد قانونگذارانی از ایالت‌های نفت خیز و دارای منابع ذغال سنگ مواجه شده است.
اوباما قصد دارد روز سه شنبه (9 فوریه) طرح قانونی افزایش مالیات بر نفت را به کنگره تقدیم کند.
سرمایه‌گذاری در زمینه تحقیقات انرژی پاک حاصل تعهد آمریکا و سایر کشورهای جهان در مذاکرات دسامبر (آذر) گذشته درباره تغییرات اقلیمی در پاریس است.
حدود 80 درصد از منابع مالی صرف حمایت از تلاش‌های وزارت انرژی در زمینه توسعه فناوری‌های مربوط به وسایل نقلیه پاک، ذخیره‌سازی انرژی و تحقیقات مربوط به راکتورهای هسته‌ای خواهد شد.
کاخ سفید اوایل این هفته اعلام کرد که پیشنهاد 10 دلار مالیات در هر بشکه نفت را به عنوان راهی برای تقویت شبکه‌های حمل و نقل آمریکا ارائه خواهد داد. جمهوری‌خواهانی که کنترل کنگره را برعهده دارند، به شکل گسترده‌ای با این پیشنهاد مخالفت کرده‌اند.

تاريخ: ۱۳۹۴/۱۱/۲۰
كليد‌واژه‌ها: انرژی سبز در آمریکا
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail


نظر شما:
نام و نام‌خانوادگی:* رايانامه:* تارنما: