تازه‌های احساسات فرهنگی


آخرين اخبار و رويداد‌ها
زاها حدید و طراحی هتلی بزرگ در خیابان فرشته

زاها حدید(Zaha Hdid) آرشیتکت معروف عراقی بریتانیایی که طراحی‌های او از برخی ساختمان‌های معروف دنیا جوایز بیشماری را برای او به ارمغان آورده استٰ این بار به سراغ طراحی یک ساختمان و هتل فوق مدرن در ایران رفته است تا نام خود را در کارنامه ساختمان‌های معروف تهران ثبت کند.

به گزارش سایت احساسات فرهنگی هتل فرشته پاسارگاد یک مجتمع چند منظوره بی‌نظیر است که در منطقه الهیه در شمال شهر تهران قرار دارد و ساخت آن بعد از طراحی خانم حدید در حال انجام است.

طرح اولیه این پروژه منحصر به فرد توسط زاها حدید ، معمار مشهور معاصر تهیه گردیده و طراحی آن مبتنی بر رعایت کلیه استانداردهای معتبر ملی و بین المللی می باشد.

هتل پاسارگاد در زمینی به مساحت 4574 دارای زیربنایی بالغ بر 110000 متر مربع، با ارتفاع 230 متر و در 54 طبقه شامل 9 طبقه پارکینگ، 7 طبقه تجاری – اداری و فروشگاه های صنایع دستی و سالن های کنفرانس، 3 طبقه تاسیسات، 4 طبقه مراکز تفریحی و رستوران، 1 طبقه لابی مجلل و 30 طبقه هتل می باشد.

این پروژه در سال 1391 شروع به کار نموده و تخمین زده می شود شش سال زمان تکمیل آن به طول انجام و در سال 1397 پایان پذیرد.

برای آشنایی با کارنامه کاری خانم زاها حدید به سایت ایشان سری بزنید و یک ویدئوی ده دقیقه‌ای را ببینید که عمده فعالیت‌های او در زمینه معماری را به خوبی معرفی می‌کند و در مصاحبه با دست‌اندرکاران و مدیرانی که با خانم حدید کار می‌کنند با دیدگاه ها و خدماتش بیشتر آشنا شوید.

این هم تصویری از ماکت ساختمان هتلی که قرار است در سال 1997 به پایان برسد.

 

تاريخ: ۱۳۹۴/۰۳/۰۴
كليد‌واژه‌ها: زاها حدید | زنان تاثیرگذار | هتل فرشته
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail


نظر شما:
نام و نام‌خانوادگی:* رايانامه:* تارنما:

zohreh zahedi
i really enjoy and get a lot of information reading senses cultural .congradulation mrs monfared