تازه‌های احساسات فرهنگی


آخرين اخبار و رويداد‌ها
دی کاپریو و دریاچه ارومیه

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-05-05 07:45:08Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-05-05 07:45:08Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

SensesCultural: گاه می‌شود که یک چهره معروف و شناخته شده هنری سخنی از جغرافیایی و جایی می‌گوید و همان یک سخن یا عکس اسباب توجه جهانیان به آن رخداد یا مکان می‌شود.

لئوناردو دی کاپریو که بعد از سالیان سال اسکار بهترین بازیگری نصیبش شد در تازه‌ترین پست اینستاگرامی‌اش از دریاچه ارومیه سخن گفت

لئوناردو دی‌کاپریو، ستاره هالیوود و فعال محیط زیست، در اینستاگرام خود عکسی از دریاچه ارومیه را بازنشر کرده و درباره وضعیت این دریاچه ابراز نگرانی کرده است.

این عکس که عکاس آن سولماز دریانی است، اسکله‌ای را در بخش خشک‌شده دریاچه نشان می‌دهد.

در توضیح عکس در حساب اینستاگرام آقای دی‌کاپریو گفته شده است که دریاچه ارومیه که زمانی بزرگ‌ترین دریاچه نمک خاورمیانه بود، تنها پنج درصد از آبی را که دو دهه پیش داشت حفظ کرده است.

دلیل این وضعیت تغییرات آب و هوایی، ساخت سد و کاهش بارش عنوان شده است.

ده‌ها هزار کاربر اینستاگرام این عکس را پسندیده‌اند و هزاران کاربر که بسیاری از آنها ایرانی هستند در بخش نظرات از توجه دی‌کاپریو به دریاچه ارومیه ابراز خشنودی کرده‌اند.

دریاچه ارومیه دومین دریاچه بزرگ آب شور جهان است و وضعیت آن در سال‌های گذشته به عنوان شاخص‌ترین نمونه تاثیر تغییرات اقلیمی بر محیط زیست در ایران مطرح بوده است.

فعالان محیط زیست از سال‌ها پیش به سیاست‌های دولتی در قبال این دریاچه اعتراض داشته‌اند و ساخت جاده روی دریاچه و استفاده بیش از حد از منابع آبی را دلیل خشک شدن آن می‌دانند.

دولت ایران می‌گوید سیاست‌های محیط زیستی در سال‌های اخیر باعث بهبود وضعیت دریاچه شده است.

یک موسسه تحقیقاتی به تازگی نتیجه پژوهشی را انتشار داده است که نشان می‌دهد با فرض تغییرات اقلیمی شدید یا حتی متوسط، برنامه‌های فعلی برای احیای دریاچه ارومیه کافی نیست.

تاريخ: ۱۳۹۵/۰۲/۱۶
كليد‌واژه‌ها: دریاچه ارومیه | لئوناردو دی‌کاپریو
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail


نظر شما:
نام و نام‌خانوادگی:* رايانامه:* تارنما: