تازه‌های احساسات فرهنگی


آخرين اخبار و رويداد‌ها
درگذشت رمان نویس مشهور آمریکایی

doctoofای ال دکتروف که رمان‌های بیلی باتگیت و رگتایم از او با ترجمه منحصر به فرد نجف دریابندری حدود دو دهه قبل از سوی انتشارات خوارزمی و  طرح نو به بازار کتاب عرضه شده بود، در سن ۸۴ سالگی درگذشت.

به گزارش سایت احساسات فرهنگی «ای، ال، دکتروف» در اثر ابتلا به سرطان ریه درگذشت. دکتروف برنده چندین جایزه ادبی از جمله جایزه کتاب ملی آمریکا شده بود.

باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در پیامی به این مناسبت دکتروف را یکی از بزرگترین نویسندگان آمریکایی دانست که از کتابهایش بسیار آموخته است.

ای ال دکتروف رمان نویس برجسته آمریکایی معروف به تاریخ نویس خلاق تجربه های آمریکایی، در یکی از بیمارستان های نیویورک درگذشت.

دکتروف بعنوان یکی از برجسته ترین نویسندگان آمریکایی سده بیستم شناخته می شود. او طی بیش از پنجاه سال تجربه های آمریکایی را با نگاهی انتقادی درونمایه آثار خلاقانه اش قرار داد. منتقدان او را تاریخ نویس لحظات زندگی روزمره مردم آمریکا در دوران دشواری همچون جنگ داخلی، بحران اقتصادی بزرگ و مبارزه برای برابری نژادی در آمریکا می نامند.

رمان «رگتایم» معروف ترین و مطرح ترین اثر دکتروف است که اقتباس سینمایی آن با استقبال پرشور تماشاگران سینما روبرو شد. اثری که روایتگر مصایب یک نوازنده برجسته موسیقی سیاهپوست آمریکا در اوایل سده بیستم است.
باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده در پیام توییتری خود دکتروف را یکی از بزرگترین نویسندگان آمریکا دانست که از کتابهایش بسیار آموخته است.

دکتروف به پاس خلق آثاری همچون بیلی بتگیت، شایسته دریافت چندین جایزه معتبر ادبی از جمله کتاب ملی سال آمریکا شد.

دکتروف در واپسین رمانش «هومر و لنگلی» داستان واقعی دو برادر ساکن منهتن نیویورک را روایت می کند که باوجود ثروت انبوه، به کار جمع آوری آشغال در خانه شان می پرداختند.

منبع: وی او ای

تاريخ: ۱۳۹۴/۰۴/۳۱
كليد‌واژه‌ها: دکتروف | رمان نویس آمریکایی
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail


نظر شما:
نام و نام‌خانوادگی:* رايانامه:* تارنما: