تازه‌های احساسات فرهنگی


آخرين اخبار و رويداد‌ها
جایزه هری مسل برای بانوی ایرانی حامی تمساح

کمتر کسی فکر می کند در بیابان‌های منطقه سیستان و بلوچستان و  زابل بانویی علاقه مند باشد از موجودی وحشتناک به نام تمساح حمایت کند، اما اکنون نه تنها چنین اتفاقی رخ داده بلکه این فعالیت از چشمان یک نهاد محیط زیستی شناخته شده نیز پنهان نمانده و جایزه ای هم به این بانو بابت این فعالیت‌ها اهداء شده است.
به گزارش Senses Cultural
الهام آبتین رییس اداره محیط زیست زابل  از  متخصصان برجسته در پرورش کروکودیل یا همان تمساح است،موفق به دریافت جایزه هری مسل برای پیشگامی حفاظت شد.
به گزارش  Senses Cultural  به نقل از زیست بوم در سومین نشست رؤسای گروه های تخصصی IUCN در ابوظبی، الهام آبتین موفق به دریافت جایزه هری مسل برای پیشگامی در حفاظت(Harry Messel Award for Conservation Leadership) در سال 2015 شد.
الهام آبتین
 این انتخاب به دلیل اقدامات برجسته و پیشگامانه وی در خصوص فعالیت و مطالعات علمی در خصوص گونه تمساح مردابی در استان سیستان و بلوچستان و عضویت نامبرده در گروه تخصصی کروکودیل بوده است.
گفتنی است، الهام آبتین در حال حاضر مسئولیت اداره شهرستان زابل را عهده دار می باشد.
وی رییس اداره محیط زیست طبیعی سیستان و بلوچستان،کارشناس مسئول زیستگاهها و امور مناطق استان،کارشناس مسئول امور حیات وحش و آبزیان استان،مسئولیت دبیرخانه کارگروه تخصصی هامون، دبیر شورای نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان، مسئول تهیه سند توسعه محیط زیست استان ، مدرس دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان ، تهیه و تدوین مقالات و گزارشات علمی و تحقیقاتی در سطوح ملی و بین المللی را در کارنامه کاری خود دارد.
بسیاری از علاقمندان محیط زیست خانم آبتین را به واسطه مزرعه پرورش کروکودیل در جنوب شرق ایران می شناسند.
زن ایرانی که کروکودیل رام می کرد، برنده جایزه IUCN شد+ عکس
منبع: زیست بوم
تاريخ: ۱۳۹۴/۰۷/۰۸
كليد‌واژه‌ها: الهام آبتین | تمساح | جایزه محیط زیستی هری مسل
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

نظر شما:
نام و نام‌خانوادگی:* رايانامه:* تارنما: