تازه‌های احساسات فرهنگی


آخرين اخبار و رويداد‌ها
تیم ایرانی در میان نامزدهای شخصیت سال

اعضای تیم مذاکره کننده ایران و کشورهای ۱+۵ از سوی یک موسسه آمریکایی نامزد عنوان شخصیت سال ۲۰۱۴ شدند.
به گزارش سایت احساسات فرهنگی به نقل از اینسا مذاکره کنندگان ایران و کشورهای ۱+۵ به سبب گفت‌و‌گو‌های فشرده برای رفع حساسیت‌ها نسبت به برنامه هسته‌ای ایران از سوی موسسه کنترل سلاح یا (Arms Control) نامزد عنوان شخصیت سال ۲۰۱۴ شدند.

این موسسه که مقر آن در واشنگتن است از سال ۲۰۰۷ تاکنون افراد و موسساتی را که در هدایت و اقدام برای حل مساله سلاح‌های هسته‌ای فعال بوده‌اند و گام های عملی در جهت ترویج صلح و پرهیز از خشونت و جنگ برمی دارند، نامزد عنوان شخصیت سال کرده است.

انتخاب شخصیت سال از سوی این موسسه از طریق رای گیری در سایت این موسسه انجام می‌شود و مخاطبان تا هفتم ژانویه برای انتخاب شخصیت سال فرصت دارند. نتیجه این رای گیری روز نهم ژانویه اعلام خواهد شد.

علاوه بر اعضای تیم‌های مذاکره کننده سیاسی و کار‌شناسی ایران و کشورهای که صدر فهرست نامزهای این موسسه است، احمد اوزومجو مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی (OPCW) و زیرگرید کاگ رییس هیات مشترک این سازمان و سازمان ملل که بر امحای سلاح‌های شیمیایی سوریه نظارت داشتند هم نامزد عنوان شخصیت سال هستند.

اعضای تیم بازرسی آژانس بین المللی انرژی اتمی که بازرسی‌های فشرده‌ای از تاسیسات هسته‌ای ایران داشتند تا بر نحوه اجرای برنامه اقدام مشترک ژنو نظارت کنند.

الکساندر کمینت سفیر استرالیایی به سبب برنامه ریزی سومین کنفرانس بین المللی تاثیرات انسانی سلاح‌های هسته‌ای در هشتم ونهم دسامبر در وین که در آن ۱۵۸ کشور در قالب هیات‌های دولتی گرد هم آمدند، سناتور پاتریک لی و سناتور دایان فینس تین آمریکایی، سازمان دیده‌بان حقوق بشر به سبب تحقیقات در مناطق بحرانی در زمینه نقض قوانین بین المللی در بکارگیری سلاح‌های شیمیایی، پیت دکلرک سفیر هلند که کشورش هماهنگی و هدایت نشست جهانی امنیت هسته‌ای را در مارس سال ۲۰۱۴ به عهده داشت، پاپ فرانسیس به خاطر تجدید نظر در موضع کلیسای کاتولیک نسبت به مساله هسته‌ای، سی. جی. چیورز گزارش نیویورک تایمز به خاطر گزارش‌های تحقیقاتی و افشاگرانه خود نسبت به روش‌هایی که نیروهای امریکایی در خلع سلاح شیمیایی عراق به کار گرفته‌اند از دیگر نامزدهای شخصیت سال ۲۰۱۴ این موسسه آمریکایی هستند.

در سرکشی به سایت یاد شده آنهایی می توانند رای دهند که ثبت نام کنند و البته برای ثبت نام هم نیازمند پرداخت مبلغی حق عضویت است که حداقل آن 35 دلار است. در هر حال آنهایی که علاقه مند به دیدن این مجموعه و فعالیت های آن هستند می توانند به این + نشانی بروند.

 

تاريخ: ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
كليد‌واژه‌ها: مقابله با خشونت و افراطی‌گری
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail


نظر شما:
نام و نام‌خانوادگی:* رايانامه:* تارنما:

Guillermo
http://www.facebook.com/profile.php?id=100003469641529
Stellar work there evryeone. I'll keep on reading.