تازه‌های احساسات فرهنگی


آخرين اخبار و رويداد‌ها
اوباما و درخواست زرد آلو از پسری ایرانی

Screen Shot 2015-09-03 at 2.10.12 PM

کمتر پیش آمده که در فضای مجازی امکان تبادل دیالوگ بین یک رپیس جمهور از کشوری چون آمریکا با یک جوان و یا نوجوان ایرانی فراهم شود.اما از قرار این بار زردآلوی تبریزی کار خودش را کردو پسری که با این زردآلو ها پیامی جهانی به بشریت داد مورد توجه اوباما قرار گرفت و از او خواست که یک زردآلو برای اوباما هم کنار بگذارد.

به گزارش سایت احساسات فرهنگی اگر چه باراک اوباما در ایالات آلاسکاست و بر ضرورت وضعیت خطرناک آب و هوایی این منطقه و ذوب شدگی یخ‌ها تاکید دارد ما از سوی دیگر فیس بوک کاخ سفیدش به راه است و گاه گداری به برخی از مخاطبانش پاسخ می‌دهد.

این بار نوبت به یک پدر و پسر ایرانی رسید تا پاسخهای اوباما را دریافت کنند.

 باراک اوباما، رئیس‌جمهوری ایالات متحده با حساب فیس‌بوکی کاخ سفید برای عکس یک پدر و پسر ایرانی در تبریز کامنت نوشت.

در روزهایی که سیاستمداران ایرانی و آمریکایی چشم به فرجام توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی دارند و برای رد یا تایید این توافق تلاش می‌کنند، پروژه عکاسی پرطرفدار و محبوب آدم‌های نیویورک دور جدیدی از انتشار عکس‌های ایرانیان را آغاز کرده است.

صبح روز پنج‌شنبه به وقت آمریکا، عکسی از یک پدر و پسر تبریزی در صفحه فیس‌بوکی “آدم‌های نیویورک” منتشر شد که واکنش صفحه فیس‌بوک کاخ سفید را به دنبال داشت. در این عکس داستان پسری ۱۰ ساله روایت می‌شود که بسیار عاطفی است و دوست دارد که به دیگران کمک کند.

پدرش تعریف می‌کند که وقتی ۵ ساله بوده با او به میوه‌فروشی رفته و یک کیلو زردآلو خریده‌اند. پسرک می‌خواهد که کیسه زردآلو‌ها را خودش بیاورد و پدر به او اجازه می‌دهد. در تمام راه برگشت به خانه پسرک پشت پدر در حرکت بود تا این که پدر از او درخواست یک زردآلو می‌کند. پسر جواب می‌دهد: نمی‌توانم! همه زردآلوها را بخشیده‌ام.

پدر می‌گوید: همان‌جا فهمیدم که یک انسان بشردوست تربیت کرده‌ام.

باراک اوباما این داستان را الهام‌بخش توصیف کرده و در کامنتی نوشته است: “امیدوارم این مرد جوان هرگز تمایلش را برای کمک به دیگران از دست ندهد. من هم به تلاش‌هایم برای ساختن جهانی بهتر ادامه خواهم داد؛ جهانی که این جوان و همه جوانان مشابه او به استحقاق واقعی خودشان برسند.”

باراک اوباما در پایان هم به شوخی نوشته است که “امیدوارم اگر موفق به ملاقات او شدم، یک زردآلو برای من کنار گذاشته باشد.”

این کامنت از طریق صفحه فیس‌بوک کاخ سفید منتشر شده است.

 منبع: وی‌او ای

تاريخ: ۱۳۹۴/۰۶/۱۲
كليد‌واژه‌ها: باراک اوباما ۲۰۱۵ | زرد‌آلو
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail


نظر شما:
نام و نام‌خانوادگی:* رايانامه:* تارنما: